Dnes vyšlo 15 článků

Anonymous vyzývá veřejnost do boje proti ISIS

Aktivističtí hackeři ze skupiny Anonymous vyhlásila v pondělí válku Islámskému státu jako reakci na páteční teroristické útoky v Paříži. Skupina Anonymous začala zveřejňovat účty na sociálních sítích a webové stránky, které jsou spojené s ISIS. Doposud se aktivistům podařilo shodit a smazat na 5,5 tisíce stránek a videí, zatímco účty na sociálních sítích musí deaktivovat správci daných sítí.

Nicméně, toto číslo vychází pouze z tvrzení skupiny a není nijak podložené. Informace, které se týkají osob spojených s ISIS, obsahují adresy a jména. V minulosti Anonymous označili nesprávnou osobu a způsobili jí značné komplikace. A nyní se může stát něco podobného.

anonymous 2

Anonymous

Hlavním cílem hackerů skupiny Anonymous je narušit prostřednictvím útoků na stránky a komunikační kanály komunikaci ISIS. Skupina Anonymous se domnívá, že by se do této akce mělo zapojit mnohem více hackerů, a proto vyzívá veřejnost do boje proti ISIS a zveřejnila tři návody, jak proti teroristům bojovat.

  • Návod pro začátečníky, který pomůže každému, kdo nemá s hackováním žádné zkušenosti.
  • Návod na report, který popisuje způsob nastavení Twitter botu na odhalování členů ISIS.
  • Návod na vyhledávání webových stránek spojených s ISIS.

„Máme spoustu práce. Má vás co zaměstnat. Začněte hned,“ vyzývá jeden ze členů skupiny Anonymous na IRC kanálu. „Pokud byste nám chtěli něco oznámit, informace uložte na ghostbin.com a sdílejte s jedním z administrátorů kanálu. O dalších krocích si potom promluvíme.“

anonymousparis

Anonymous vyzývá veřejnost do boje proti ISIS.

V návodech nechybí informace o tom, jak se provádí útoky DDOS a MITM.

Upozorňujeme, že hackování je trestný čin. Jedná se o vážnou věc, do které nedoporučujeme se zapojovat. 

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru