Anonymous vyhlásili válku Donaldu Trumpovi

Anonymní a na sobě nezávislé hnutí Anonymous vyhlásilo americkému prezidentovi válku. Toto společenství hackerů hrozí Donaldu Trumpovi, že odhalí jeho finanční a osobní vztahy s ruskými gangstery.

„Vy máte finanční i osobní vazby s ruskými gangstery, s obchodníky s dětmi a s praním špinavých peněz,“ napsala skupina Anonymous na Twitteru. „Informace nemizí. Všechno je to venku. Další 4 roky budete litovat.“

anonymous

Zdroj: Twitter

Nicméně hackeři neposkytli pro svá tvrzení důkazy a ani neprozradili, jaké mají s těmito informacemi úmysly. Útok přišel poté, co odešel šéf CIA John Brennan.

„Falešné zprávy,“ napsal na zprávu britský špión Christophere Steele, který tvrdí, že Donald Trump zaplatil prostitutkám, aby se vymočili na jeho postel v jednom moskevském hotelu jako „špinavý protest“ proti Baracku Obamovi, který předtím byl ve stejném hotelovém apartmá. Donald Trump popsal tento útok jako falešné zprávy od nemocných lidí.

donald trump

Zdroj: Twitter

To není poprvé, co se společenství Anonymous zaměřilo na Donalda Trumpa. V březnu 2016 vyhlásilo totální válku na prezidentského kandidáta a hrozilo mu, že mu vypne jeho webové stránky a odhalí to, co nechce, aby veřejnost věděla. Hnutí Anonymous potom tvrdilo, že na Pastebin se objevilo telefonní číslo a číslo sociálního zabezpečení Donalda Trumpa, a vyzvalo stoupence k zahájení vlastního vyšetřování tohoto rádoby diktátora.

Ve videu skupina vyzvala každého člověka, který umí s počítačem, aby se spojil s #OpTrump s cílem sabotovat prezidentův brand. Nicméně o několik dní později Anonymous Patriots s tím, že se jednalo o útok na svobodu projevu.

„Cítíme obavy z operace, která byla zahájena v našem jménu. Někteří lidé podporují tuto operaci. My, Anonymous, jsme vždy hájili svobodu projevu. My, Anonymous, vás varujeme před lží a podvody.“

Zdroj: Mirror, Zdroj titulní fotografie: Pixabay

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru