Anonymous útočí i nadále! Odnesla to ČPÚ, OSA a už i Vláda ČR…

Anonymous útočí i nadále! Odnesla to ČPÚ, OSA a už i Vláda ČR…

Útoky skupiny Anonymous stále pokračují. Po sérii útoků na americké weby v podobě stránek FBI, Bílého domu a dalších, se útoky začaly směřovat i na české weby…

Českem nejdříve proběhla zpráva o útoku na webové stránky České protipirátské unie (zpráva). Tento útok udeřil v pondělí v 18 hodin. Ve stejný čas se dnes měl uskutečnit útok na stránky Ochranného svazu autorského (OSA). Ty byly už před útokem znepřístupněny, ale i tak se skupina k útoku přiznává.

V 18:11 se na Twitteru skupiny Anonymous objevila zpráva o úspěšném útoku na stránky Vlády ČR. Stránky jsou v tuto chvíli nefunkční…

Útoky jsou na internetu žhavě sledovány. Věnují se jim i diskuze na českých fórech, kde jednotliví diskutéři odhadují nadcházející události. Dnes navíc Česká republika podepsala v Japonsku protipirátskou dohodu ACTA. Společně s ní tak udělalo i dalších 21 států Evropské unie. Dohoda  má předně ochránit duševní vlastnictví a zamezovat globálním záplavám plagiátů kteréhokoli zboží.

OSA s touto dohodou v tichosti souhlasila. Podle Anonymous se však snaží omezit svobodu slova a neutralitu internetu. „OSA také už dlouhé roky terorizuje Českou republiku svými autorskými poplatky za každé prodané médium,“ píší Anonymous ve své zprávě.

Na serveru Youtube.com je navíc stále zveřejněna výzva k opětovnému spuštění serveru MegaUpload. Anonymous v ní vyhrožují odstavením mnoha webů, mezi nimiž je například i Facebook. Přístup ale mají i k bankám. Více na videu, které je s českými titulky:

Zdroj: Anonymous, Twitter, Youtube…

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru