Anonymous opět zaútočí. Tentokrát na web organizace OSA

Anonymous opět zaútočí. Tentokrát na web organizace OSA

Česko-slovenská odnož amerických Anonymous dále pokračuje s útoky na lokální weby. Dnes v 18 hodin chtějí zahltit web českého Ochranného svazu autorů (OSA). Členové Anonymous o tom informují ve svém prohlášení.

Důvodem má být zejména tichý souhlas OSA s kontroverzní dohodou ACTA, která se podle Anonymous snaží omezit svobodu slova a neutralitu internetu. „OSA také už dlouhé roky terorizuje Českou republiku svými autorskými poplatky za každé prodané médium. (výpalným),“ píší Anonymous ve své zprávě.

Anonymous také upozorňují na to, že OSA je podobná Slovenskému svazu, tzv. SOZA. Ten se nechvalně proslavil tím, že chtěl vybírat poplatky za vkládání videí z videoserverů jako např. YouTube na vlastní webovou stránku. „Naším cílem je upozornit na nemorálnost těchto organizací a vyvolat diskusi ohledně jejich činnosti,“ dodává skupina Anonymous.

Zdroj: Prohlášení Anonymous

Štítky: , ,

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru