Anonymous opět zasahují! Nyní proti MS ve fotbale v Brazílii

O hacktivistické skupině Anonymous jsme již pěkně dlouho neslyšeli. Jejich poslední velká akce byla proti zákonu CISPA. Nyní se ale znovu ukazují. Důvod? Mistrovství světa ve fotbale, které začíná již zítra v Brazílii.

Podle Anonymous se Brazílie o své občany vůbec nestará a snaží se na to upozornit pomocí starého známého způsobu – DDOS útoků (použití tisíce počítačů v síti k zahlcení internetových stránek obětí, což má za následek kolaps systému).

Napadené stránky

Stránky, které již byli úspěšně shozeny

Stránky, které již byli úspěšně shozeny

Útok byl mířen na stránky brazilské vládní weby, tedy i na oficiální web MS ve fotbale. A v době psaní tohoto článku byly všechny weby skutečně nefunkční. Není jasné, kdy budou opět fungovat.

A aby toho nebylo málo, tak jsou ještě v plánu útoky na sponzory tohoto MS – namátkou tedy Hyundai, Adidas nebo Coca Cola. Máme se tedy na co ještě těšit.

Sociální sítě

Anonymous vznikli na internetu. A internet je jejich hlavní zbraní. Na Twitteru jejich největší účet má více než 1 milion sledujících. Zde se i posledních pár dní objevují příspěvky, které ukazují bídný stav v Brazílii.

I tento obrázek koloval na Twitteru

I tento obrázek koloval na Twitteru

A u každého takového příspěvku je hashtag  #OpMundial2014, což je název této „operace“. Anonymous se tedy nemusí bát o publicitu. I díky těmto aktivitách si jich jistě opět všiml celý svět.

Důvody

Anonymous má k tomuto útoku pádné důvody. Jen během let 1980 a 2010 zde bylo více téměř 800 tisíc obyčejných lidí zastřeleno. A v roce 2010 dle UNICEFU tu bylo téměř 250 tisíc dětí, které vykonávaly prostituci.

Dále kritizují, že více než 65 milionů obyvatel se každý den ani pořádně nenají. Mainstreamoví žurnalisté vyzdvihují rostou ekonomiku Brazilíe, ale zapomínají na to, že zdravotnictví je zde v katastrofálním stavu.

Dále zmiňují obrovskou korupci ohledně mistrovství, kdy stavba stadiónů vyšla mnohem dráž, než bylo plánované. A takovýchto věcí je prý mnohem více.

Takto tedy argumentují Anonymous. A co si o tom myslíte vy?

zdroj: indiatimes.com, hackread.com, revolution-news.com

Komentáře

Nahoru