Dnes vyšlo 15 článků

Anonymous obviňuje Silicon Valley startup, protože údajně pomáhá ISIS

Po vražedných teroristických útocích v Paříži spojené s ISIS vyhlásila skupina hackerů Anonymous militantní skupině válku. Anonymous obviňuje také Silicon Valley startup, protože údajně pomáhá ISIS.

CloudFlare je služba, která chrání webové stránky proti útokům DDoS (hacker pošle obrovské množství požadavků a snaží se shodit webovou stránku). Ve své podstatě představuje prostředníka mezi návštěvníkem a poskytovatelem hostingu. Působí jako reverzní proxy pro webové stránky, přičemž webové stránky chrání, zrychluje a zlepšuje jejich dostupnost.

twitter 1

CloudFlare, přestaňte chránit webové stránky ISIS. My jsme Anonymous, my jsme legie, my neodpouštíme, my nezapomínáme, očekávejte nás.

CEO společnost Matthew Prince naznačuje, že hackeři ze skupiny Anonymous jsou pokrytečtí, neboť službu CloudFlare využívají také někteří členů z této aktivistické skupiny.

„Na Twitteru se objevily výhružky. Anonymous jsou na nás naštvaní,“ řekl CEO společnosti. „Je těžké je brát vážně, když někteří členové této skupiny naši službu pro své anonymní stránky využívají také.“

twitter 2

Ještě jednou, CloudFlare, bylo zjištěno, že poskytujete služby profesionálním webovým stránkám Islámského státu. Hanebné.

A dodal: „I když jsme hostili místa pro ISIS, nebylo nám to k ničemu. Představte si, že jsou to lidé, kteří platí ukradenými kreditními kartami. Také jim poskytnete místo, protože čím platí, neřešíte.“

Společnost CloudFlare přestane chránit konkrétní webové stránky pouze v okamžiku, kdy k tomu budou právní důvodu. Většinou vyšetřovatelé i podezřelých webových stránek chtějí tyto stránky udržet v provozu, než aby byly deaktivované.

Hodnota společnosti CloudFlare je nyní kolem 1 miliardy dolarů. V roce 2017 se má služba zpřístupnit také veřejnosti a hodnota společnosti by se měla vyšplhat na 7,8 miliardy dolarů.

Zdroj / Foto: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru