Anonymous hacknul ruského zpracovatele plateb Qiwi a zveřejnil čísla kreditních karet

Anonymous hacknul ruského zpracovatele plateb Qiwi a zveřejnil čísla kreditních karet

Skupina Network Battalion alias NB65, přidružená k Anonymous, se údajně zaměřila na ruskou platformu pro zpracování plateb Qiwi a jako důkaz hackerského útoku zveřejnila 7 milionů údajů o platebních kartách.

NB65, jedna z hackerských skupin přidružených k Anonymous, zveřejnila 1. května 2022 tweet, ve kterém tvrdí, že získala přístup do databází společnosti Qiwi pro operaci OpRussia. Stojí za zmínku, že NB65 je stejná skupina, která se v dubnu 2022 nabourala do ruského státního televizního a rozhlasového vysílání VGTRK alias Všeruské státní televizní a rozhlasové společnosti.

Pokud jde o útok na společnost Qiwi, NB65 také na Twitteru uvedla, že se jí podařilo získat 10,5 TB dat zahrnujících 30 milionů platebních záznamů a odfiltrovat 12,5 milionu kreditních karet zákazníků Qiwi. Skupina také zveřejnila prohlášení, ve kterém odhalila, že cílem útoku bylo narušit ruský finanční systém.

NB65 také uvedla, že zašifrovala sítě platformy pomocí sady ransomwaru. Skupina dále pohrozila, že po uplynutí třídenní smluvní lhůty zveřejní každý den jeden milion záznamů a platforma se jí nedovolá. Jak viděl Hackread.com, 5. května 2022 NB65 na Twitteru zveřejnil dva odkazy ke stažení a tvrdil, že obsahují “7 milionů čísel karet spolu s úplnou tabulkou záznamů o platbách”. Ačkoli platnost jednoho z odkazů vypršela, zde je to, co obsahoval funkční odkaz ke stažení:

Qiwi popírá tvrzení o hackingu

Společnost Qiwi ve svém prohlášení pro ruskou tiskovou agenturu TASS popřela tvrzení, že se NB65 nabourala do platformy. Společnost rovněž uvedla, že její platební služby fungují normálně a údaje zákazníků jsou rovněž v bezpečí.

Zdroj, foto: hackread.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru