Anonymous dávají ODS zabrat, nejdříve jim napadli web, teď zveřejňují jejich osobní údaje

Anonymous dávají ODS zabrat, nejdříve jim napadli web, teď zveřejňují jejich osobní údaje

Skupina Anonymous, který bojuje za svobodu na internetu, dává politické straně ODS vcelku zabrat. Zveřejnila totiž seznam obsahující jména všech členů strany včetně jejich emailových adres, bydliště či data vstupu do strany.

V seznamu je celkem 27 730 jmen. Informovalo o tom iDnes.cz, jež zároveň uvedlo, že v seznamu se nachází i premiér Petr Nečas s jeho trvalým bydlištěm.

Toto však není první útok skupiny na Občanské demokraty. Minulý týden se zmocnili oficiálních webových stránek ODS a zveřejnili na nich svoje oznámení. Uvedli například, že to nejsou teroristé, ale naopak brání před tyranií. Politikům naznačili, že lidé nebudou volit ty, kdo nebrání jejich zájmy. Nechyběl ani vzkaz pro prezidenta, v němž ho vyzývali k nápravě celé situace.

Minulý týden se až tři tisíce odpůrců dohody ACTA vydaly do pražských ulic. Na místě se k věci vyjádřilo i několik politiků.

Zdroj videa: Youtube.com

Skupina Anonymous v posledních týdnech napadla několik webových stránek světových politických organizací. Nezmínit nemůžeme například Evropský parlament, stránky Bílého domu, FBI a dalších. Mezi českými weby to byly například stránky Vlády ČR, OSA či ČPÚ.

Štítky: ,

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru