Ano, Flappy Bird se vážně vrací

Líbil se vám poslední měsíc a půl vašeho života? Nepřišlo vám, že jste toho nějak moc stihli? Jestli ano, tak to teď skončí. Vrací se nám totiž Flappy Bird, ten dokonalý žrout času. A pokud by ho autor ještě více propracoval s různými levely či možností dokupovat si nějaká vylepšení, zřejmě bychom u něj trávili ještě více času.

Dong Nguyen, tvůrce Flappy Bird, ve středu tweetoval o tom, že svou návykovou hru plánuje vrátit na App Store. Ani Google Play nepřijde zkrátka. O den dříve se totiž podobné tvrzení v souvislosti s Google Play objevilo v časopise Rolling Stone.

Celý příběh

Ale nejprve si pojďme připomenout, jak to bylo. Flappy Bird je vcelku primitivní hra, která spočívá jen v klepání na displej. S každým klepnutím zamává pták křídly a vznese se o kousek výš. Během svého letu prolétává mezi trubkami, do kterých pochopitelně nesmí narazit.

Vypuštěn byl loni v létě a původně byl víceméně naprosto ignorován. Začátkem letošního roku se však nepochopitelně vyšplhal do čela nejstahovanějších aplikací na Google Play i App Store. Pak se ale jen tak mezi zprávami, že aplikace denně vydělává 50 000 dolarů, objevila novinka, že Flappy Bird končí. Dong se rozhodl, že ji stáhne z obou obchodů.

Teď je tu však znovu. A připravená způsobit ještě větší šílenství. Potvrzuje to přímo tweet Donga Nguyena:

Co ho teď přimělo aplikaci vrátit život? Těžko říct. Když před nějakým časem oznámil její konec, obdržel i výhrůžky smrti.

Podobným účinkům se teď ale bude snažit zabránit. Nová verze jeho hry vás prý dokonce i bude upozorňovat, že byste si měli dát pauzu od hraní.

Zdroje: Tech Crunch, Forbes, obrázek: Flickr, Thanh Tuan Pham

Komentáře

Nahoru