Animovaná selfie a jiné novinky ze Snapchatu

Snapchat v týdnu dostal významnou aktualizaci. Nejnovější verze, která na iOS a Android přišla v úterý, přidává celou řadu nástrojů pro selfie, nákupy v aplikaci, trofeje a další funkce.

Animovaná selfie pomocí Lenses

Největší novinkou jsou tzv. „Lenses“ (čočky), které vám umožňují přidat do vašeho pohyblivého selfie speciální efekty. Funkce funguje jen u přední kamery a sama vám poradí, co máte dělat. Když vyberete efekt, na obrazovce se vám zobrazí pokyn, že máte otevřít pusu, zdvihnout obočí apod. Skvělé je, že efekty fungují i u videa.

lenses

V současné době je efektů k dispozici sedm (srdíčkové oči, duhový jazyk a další), ale Snapchat uvedl, že bude přidávat další a budou se měnit každým dnem. Pokud se vám zdá, že už jste je někdy viděli, možná jste dřív používali aplikaci Looksery. Tu totiž Snapchat odkoupil a použil.

Tip: Pro lepší funkčnost si sundejte brýle. Funkce má problémy s rozlišením brýlí a očí.

Smajlíci přátel

Sice to není nová funkce, ale je aktualizovaná. Snapchat používá smajlíky, aby popsal váš vztah s lidmi, se kterými si vyměňujete nejvíce fotek. Novinkou ovšem je, že si je můžete sami přizpůsobitAdditional Services -> Manage -> Friend Emojis.

customize

Přehrátí snapu navíc

Přibyla možnost koupit si opakované přehrávání snapů. Pořád platí, že jednou za 24 hodin dostanete jedno opakování zdarma, ale $0,99 získáte další tři navíc, za $2,99 deset navíc a za $4,99 dvacet navíc.

replay-snap

Konečně oficiální trofeje

Už před pár týdny jsme psali, že Snapchat přidal do aplikace trofeje. Tehdy je sice vidělo jen několik lidí, ale teď už přišly oficiálně. Do aplikace přináší novou zábavu. Trofej je vlastně smajlík, který reprezentuje něco, čeho jste dosáhli.

trophy-case

Například odesláním video snapu odemknete trofej s obrázkem VHS kazety. Když v jednom snapu použijete pět nebo více barev písma, odemknete lízátko. Postupně budou přibývat další.

Zdroje a obrázky: Mashable, Wersm

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru