Dnes vyšlo 15 článků

Ani Windows 8.1 Microsoft nezachrání

Ani Windows 8.1 Microsoft nezachrání

Windows 8.1 Preview vyjdou asi za týden, takže všechna pozornost se pomalu začíná obracet k Microsoftu a jeho dalším krokům, které plánuje s platformou Windows.

Microsoft do Windows 8.1 vkládá velké naděje. Nové Windows by totiž měly nejen opravit některé problémy a chyby předchozího systému Windows 8, ale také by měly pomoci, aby se systém stal o něco známější a populárnější. Microsoft se tak hodně zaměřil i na zpětnou vazbu od uživatelů a zajímal se o to, co se jim na Windows 8 nelíbí.

Windows 8.1 změní věci, které požadují uživatelé Windows 8

Následkem toho by mělo přijít zpět i tlačítko Start, i když ne v takové podobě, jako ho známe z Windows 7 nebo dřívějších verzí. Kliknutím na tlačítko Start se totiž dostanete pouze na hlavní obrazovku, rozhodně nečekejte, že se vám otevře nějaká startovní nabídka programů a možností.

Předpokládané tlačítko Start ve Windows 8.1.

Windows 8 způsobily pokles prodeje počítačů

Marie-Christine Pygott, významná analytička, je totiž přesvědčená, že Windows 8.1 na tom nebudou o moc lépe než Windows 8, kterým je dáván za vinu i pokles prodeje stolních počítačů. Jasně, tohle je trochu diskutabilní, protože špatné prodeje počítačů mohou být způsobeny též celosvětovým poklesem ekonomiky a záplavou levných tabletů. Rozhodně to tedy není jen matoucím operačním systémem.

„Nevidíme to tak, že by přechod z Windows 8 na Windows 8.1 mohl způsobit růst trhu. Windows 8.1 nebudou žádným zázračným lékem na vyřešení všech problémů, protože pokles prodeje se váže i k ekonomice,“ uvedla analytička Pygott.

Microsoft slíbil, že spolu s Windows 8.1 přijde na trh i zcela nová vlna zařízení včetně tabletů, notebooků a hybridů. Tato zařízení by měla v plné parádě předvádět rysy nového OS. Očekávají se však především ty tablety, protože i nadále bude hrát klíčovou roli především dotyk.

Záleží na ceně

Pygott také vysvětluje, že důležitým faktorem pro celkový úspěch zařízení se systémem Windows 8.1 bude cena. Pokud je Microsoft neudělá cenově dostupné, mohou mít stejný osud jako ty s operačním systémem Windows 8.

Úspěch Windows 8.1 záleží také na tom, jak moc budou zařízení s nimi cenově dostupná.

Úspěch Windows 8.1 záleží také na tom, jak moc budou zařízení s nimi cenově dostupná.

„Cena je jedním z důvodů, proč byly prodeje tak nízké – při vypuštění Windows 8 nebylo k dispozici příliš mnoho dotykových zařízení a ty, které byly, byly docela drahé,“ uvedla.

Windows 8.1 Preview budou odhaleny již příští týden na vývojářské konferenci BUILD. Odhalení konečné verze se pak očekává na pozdější dobu v tomto roce – s největší pravděpodobností v období srpna nebo září.

Zdroje: channelregister.co.uk, news.softpedia.com

Komentáře

Nahoru