Dnes vyšlo 15 článků

Anhydritové podlahy: Když chcete kvalitní litou podlahu

Stát pevně nohama na zemi. A ještě lepší je stát na kvalitní podlaze. To už věděli naši předkové, když se nespokojili jen s udusanou hliněnou podlahou. Materiály pro podlahy si prošly vývojem. Stejně jako technologie a způsob pokládky. Tam, kde kdysi postačily parkety nebo beton s pokládkou PVC, tam jsou dnes materiály kvalitnější, odolnější a s vyššími užitnými vlastnostmi. A s mnohem vyšší životností. Ale vždy záleží na kvalitním podkladovém materiálu. Na té opravdové podlaze.

Rozhodněte se správně

Máte v plánu výměnu podlahy, nebo přemýšlíte, jakou podlahu použít v nově budovaném rodinném domě? Rekonstruujete byt a součástí rekonstrukce bude i výměna podlahy? Nemůžete se rozhodnout? Chcete, aby byla podlaha nejen kvalitní, ale i rychle provedená? Máme pro vás typ. Co tak zauvažovat o využití lité podlahy? Ne ne, zapomeňte na beton. Co byste řekli na anhydritové podlahy?

O co se jedná?

Anhydritové podlahy bývají častěji známy jako lité podlahy. Můžete se také setkat s označením sádrové podlahy, jelikož směs, ze které se materiál pro podlahu míchá a aplikuje, je tvořen mimo jiné i směsí na bázi síranu vápenatého. A v žádném případě se nemusíte obávat při pomyšlení na podlahu, která by měla vlastnosti tohoto materiálu. O technologii a detailech anhydritových podlah se můžete sami přesvědčit například na internetových stránkách firmy Anhypodlahy s.r.o., která se výrobou anhydritových podlah zabývá.

Výhody anhydritových podlah

Anhydritové podlahy jsou i určitým nástupcem technologie betonových podlah. Oproti betonovým podlahám však mají anhydritové podlahy řadu výhod. Směs anhydritových podlah je tvořena samonivelačním potěrem, který zajistí dokonalé rozprostření. Tím pádem se vytvoří hladký, rovný a pevný povrch bez spár a nerovností. Na litou podlahu pak můžete pokládat libovolnou podlahovou krytinu. Anhydritové podlahy jsou ideálním materiálem v případě použití podlahového vytápění, právě z důvodu snadného pronikání směsi okolo trubek podlahového topení. Výhodou, v případě podlahového vytápění, je skvělá tepelná vodivost materiálu podlahy.

Aplikace lité anhydritové podlahy

Aplikace lité anhydritové podlahy nepředstavuje fyzicky náročnou práci. Zhotovení lité podlahy je rychlé, pro představu v běžném rodinném domě vytvoříte kvalitní podlahu za jediný den. Již druhý den je po zhotovené podlaze možné chodit, v řádu několika dnů je možné podlahu plnohodnotně zatížit. Po realizaci anhydritové podlahy odpadá zdlouhavý úklid od prachu a případných jiných nečistot.

Anhydritové podlahy kdekoliv

Firma Anhypodlahy s.r.o. navíc realizuje lité podlahy po celé republice. Směs pro budování anhydritové podlahy je na místo pokládky dopravována ve speciálním mobilním výrobním zařízení, v takzvaném TransMixu. Díky tomuto zařízení tak ke konečnému vytvoření vhodné směsi dochází až přímo v místě pokládky lité podlahy. Takto připravená směs se ihned aplikuje na připravený podklad, na který se směs rozlije. Tím je zajištěno optimální pokrytí požadovaného povrchu bez nerovností a nutnosti dalšího mechanického opracování.

Anhydritové podlahy jsou tak skvělým řešením pro všechny, kteří chtějí kvalitní podlahu rychle a bez zbytečné námahy.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru