Dnes vyšlo 15 článků

Anglický fotbalový klub Manchester City testuje jedlý šálek kávy vyrobený z oplatky

Anglický fotbalový klub Manchester City testuje jedlý šálek kávy vyrobený z oplatky

Další anglický tým, Forest Green Rovers, vyzkoušel velikost udržitelných košil vyrobených z recyklovaných kávových zrn a plastových lahví. FIFA usiluje o to, aby se Katar 2022 stal prvním uhlíkově neutrálním mistrovstvím světa.

Příští rok nám slibují první uhlíkově neutrální mistrovství světa ve fotbale. Dosažení tohoto cíle nebude žádným oříškem – od výstavby po cestování a ubytování se očekává, že Katar 2022 vyprodukuje až 3,6 milionu tun CO2. Akce plánuje řešit své emise prostřednictvím různých opatření, včetně kompenzace, opětovného použití stavebního odpadu a výstavby stadionu z recyklovaných přepravních kontejnerů. Napříč sportem existuje mnoho dalších příkladů malých změn, které by mohly mít velký dopad, pokud by byly široce přijaty. Tady jsou některé z nich.

Jednou z takových menších změn je používání udržitelného kelímku na kávu, který můžete sníst. Jedlé kelímky od skotské společnosti BioBite jsou vyrobeny z oplatky, o které se říká, že po naplnění horkými nápoji zůstane nepropustná až 12 hodin. Pokud bude testovací fáze úspěšná, mohli by poskytnout řešení velkého problému: ve Spojeném království se každý rok spotřebuje odhadem 2,5 miliardy jednorázových šálků na kávu – většina z nich není recyklována.

Každá košile je vyrobena ze tří kelímků použitých fazolí a pěti plastových lahví. Tým, přezdívaný „nejzelenější fotbalový klub světa“, se stal prvním, který byl v roce 2017 certifikován OSN jako uhlíkově neutrální. Vlastní ho Dale Vince, zakladatel společnosti Ecotricity zaměřené na zelenou energii. Forest Green Rovers, fotbalový klub se sídlem v Gloucestershire v Anglii, testuje udržitelnou fotbalovou sadu vyrobenou z recyklovaného odpadu z kávových zrn. Každá košile je vyrobena ze tří kelímků použitých fazolí a pěti plastových lahví.

Zdroj, foto: weforum.org

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru