Dnes vyšlo 15 článků

Angee: Český autonomní bezpečnostní systém míří na Kickstarter

Bezpečnostní dveře vám nestačí? Angee je chytrá krabička, respektive válec sloužící k zabezpečení domácnosti. Zařízení je napojené na mobilní aplikaci. Kompletní vývoj probíhá v Praze, nicméně s výrobou společnost zamíří do Číny. Angee chce na Kickstarteru vybrat 250 000 dolarů.

Tomáš Turek, pod jehož záštitou je moderní bezpečnostní systém Angee, je mladý český podnikatel, který se při příležitosti představení smartphonu Obi Worldphone setkal s bývalým CEO Applu, Johnem Sculleyem. Tomáš zužitkoval jeho rady a nyní se svým týmem Day One táhne na branku. Na Kickstarteru sbírá podporu a poté chce se zařízením, které se vyznačuje elegantním designem, zaútočit na americký trh.

Designed by Apple in California. Assembled in China. Tato fráze se nachází na zadní části výrobků jablíčkové společnosti. Stejnou frází se řídí také autoři Angee.

 „Produkt navrhujeme a vyvíjíme v České republice a tak to zůstane. S výrobou ovšem zamíříme do Číny. Pořád se to vyplatí, zejména kvůli logistice, objemům a zkušenostem,“ říká Tomáš Turek.

71f7747a05738501298ebdd04facf161_original

Elegantní krabička Angee

Bezdrátová ochrana domácnosti

Angee je bezpečnostní systém, který využil všudypřítomné bezdrátové připojení, mobilní chytré telefony a aplikace. Sada se skládá z hlavní základní stanice ve tvaru válce a libovolného počtu malých senzorů, které se instalují na vstupní dveře, okna a další body. Nespornou výhodou je, že nepotřebujete přívod elektrické energie. Zařízení se nabíjí jednou za rok.

Instalace je snadná a rychlá, přičemž zabere maximálně minutu. Stačí totiž rozmístit jednotlivé senzory, stáhnout aplikaci do mobilu a všechny prvky spárovat.

73c1531757b107a485729ee6257edd30_original

Aplikace pro spárování

Základna prostřednictvím internetového připojení posílá do aplikace požadované informace, ať už se nacházíte kdekoliv. V horní části základny se nachází kamera, která se otáčí o 360 ° a sleduje pohyb. Pakliže váš dům navštíví nevyžádaná návštěva, osoba se nachází neustále v hledáčku a Angee automaticky odesílá fotografie do mobilu. V systému je možné nastavit, komu mají být tyto informace doručeny.

Angee je ideálním řešením do bytů a rodinných domů. Velikost objektu je nepodstatný parametr, neboť základové stanice je možné vzájemně propojovat, aby spolupracovaly. Angee míří nejprve na americký trh, neboť právě v USA se vloupání do domácnosti odehrává každých 13 sekund. Produkt je ideální volbou i pro sledování dětí.

„V současné době se soustředíme na to, aby Angee skvěle plnilo funkci bezpečnostního systému. Současně přemýšlíme o tom, jak celý systém využít i v okamžiku, kdy jste doma a nepotřebujete nic hlídat,“ říká Tomáš Turek.

Zařízení disponuje několika technologiemi, jako je gyroskop či akcelerometr. V neposlední řadě nechybí ani systém pro rozpoznávání hlasu. V budoucnosti se Angee může dočkat i dalších vychytávek.

bd202c25313ee7a6e8d2956259906ac0_original

Senzory na vstupních prvcích

Angee míří na Kickstarter

Vývoj zařízení trvá asi 18 měsíců a podílí se na něm přední české vývojářské studio Cleevio, jehož majitelé v Day One drží určitý podíl.

„Vývoj financujeme z vlastních finančních prostředků a jsme schopni zrealizovat prototyp. Na rozjetí výroby potřebujeme mnohem více peněz. Investoři hlásí zájem, což je pro nás momentálně nevýhodné. Proto jsme se rozhodli vstoupit na Kickstarter,“ uvádí Turek.

Základní balení, které obsahuje základní stanici Angee a jeden senzor, stojí 399 dolarů. Prodej se uskuteční prostřednictvím vlastních webových stránek a také Amazonu.

Desky jsou osazené čipem Cortex A9 od ARMu. Zařízení nemá žádné aktivní chlazení. Používá Wi-Fi připojení a pomocí technologie WebSocket zajišťuje persistentní komunikaci. K dispozici je Bluetooth 4.1. Senzory zasílají základně detekovaný pohyb. Software běží na cloudovém systému Amazon Web Services.

Zdroj: Kickstarter

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru