Android: Štědrý den byl jen důkazem toho, že tento rok byl nejvydařenější

Android: Štědrý den byl jen důkazem toho, že tento rok byl nejvydařenější

Mobilní platforma Android je stále silnější a silnější. Podle společnosti Furry Analytics bylo na Štědrý den aktivováno téměř 7 milionů zařízení s iOS a Androidem, což je přibližně dvojnásobek než v roce 2010.

V loňském roce bylo na Štědrý den aktivováno „pouze“ 2,8 milionu zařízení s operačními systémy Android a iOS. Letos však Google může slavit 140% nárůst, jelikož bylo aktivováno až 6,8 milionu zařízení.

Android spadá pod Google od roku 2005, kdy koupil firmu Android Inc. a operační systém tak padl pod jeho křídla. Už v roce 2007 získal Google několik patentů v oblasti mobilních technologií a dnes jeho Android patří mezi nejlepší operační systémy pro mobilní zařízení. Hlavně ve Spojených státech je brán jako nejpopulárnější a patří mu bezmála polovina trhu.

Kromě počtu aktivovaných Androidů společnost Furry Analytics rovněž oznámila zdvojnásobení počtu stažených aplikací oproti jiným prosincovým dnům. Denně navíc dochází k aktivaci více než 700 tisíc přístrojů, což na svém Google+ profilu zveřejnil Andy Rubin (celá zpráva).

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru