Android obsahuje nebezpečnou bezpečnostní chybu

Potenciálně zničující bezpečnostní chyba postihuje značný počet zařízení se systémem Android a to včetně vlajkové lodi Samsungu Galaxy SIII. Zneužití spočívá v tom, že váš telefon se domnívá, že používá zvláštní servisní číslo pro nestrukturovaná data doplňkové služby (USSD).

Vyvoláním kódu může okamžitě dojít ke smazání všech uložených dat. Tyto kódy obvykle používají mobilní operátoři k provedení diagnostiky a nastavení funkcí ve vašem telefonu. Problém je zřejmě znám, ale vyžaduje aktualizací softwaru. Společnost Samsung aktualizovala Galaxy SIII, ale ne každý má nainstalovanou nejnovější verzi. Proto je třeba zkontrolovat pomocí nastavení zařízení a aktualizací, zda má telefon nejnovější aplikaci.

Chybu má více dalších modelů Samsungu a také některé smartfony HTC a Motorola. Existuje několik možností ochrany. Především je nutné se vyhnout návštěvě odkazů, u kterých si nejste jistí legitimitou. Dále je možné si stáhnout a používat alternativní dialer aplikace jako Dialer One (ke stažení pro Android), které nelze automaticky spustit podle USSD pokynů. A hlavně je třeba vytvořit denní zálohování telefonu k počítači pro případ ztráty dat.

Zdroj: News Yahoo

Komentáře

Nahoru