Android N bude první operační systém s podporou Unicode 9 a přinese 72 nových emoji

V úvodu konference Google I/O 2016 se mluvilo o více detailech připravované verze Android N. Společnost Google na konferenci potvrdila spekulace o tom, že se v nadcházející verzi mobilního operačního systému objeví sada nových emoji. Android N bude zároveň prvním operačním systémem, který bude oficiálně podporovat standard Unicode 9.

Už tak velké množství emoji bude rozšířené o 72 nových kousků. Většinou se bude jednat o humanoidní emoji s různým odstínem pleti. A nebudou chybět ani žralok, žonglující umělci, avokádo anebo emoji typu „selfie“. S touto sadou budete moci vyjádřit lépe své emoce.

emoji

Emoji v novém systému Android N

A nespornou výhodou je podpora Unicode 9, díky čemuž se emoji na všech zařízeních a platformách budou zobrazovat stejně. Zatímco doposud se emoji zobrazují úplně jinak, dokonce se někdy nezobrazí vůbec. Google tak jde příkladem i ostatním společnostem, které si emoji upravují podle sebe.

V neposlední řadě by se měly objevit také piktogramy znázorňující profese žen, jako jsou učitelky, kuchařky, rockové hvězdy, zemědělkyně, lékařky a mechaničky.

piktogramy

Profese žen

Zdroj / Foto: Phone Arena

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru