Android možná předstihne v roce 2016 Windows

Podle analytické společnosti Gartner se může v roce 2016 stát Google Android dominujícím operačním systémem na trhu. Na konci tohoto roku dosáhne počet zařízení s Androidem 608 milionů, což je pozoruhodné vzhledem k faktu, že OS Android funguje teprve od roku 2008.

Operační systém Windows v tomto roce využije zřejmě kolem 1,5 miliardy uživatelů počítačů a mobilních zařízení. Růst popularity Androidu je velice strmý a stále se nezpomaluje. Za 4 roky by tedy měl dosáhnout většího počtu uživatelů než Windows.

Analýza růstu popularity Androidu nemá zatím k dispozici údaje o popularitě Windows 8, Windows RT a Windows Phone 8, které budou rozhodující v souboji dvou operačních systémů. Pokud bude pokračovat stejným poměrem růst popularity, nepochybně začne Android vytlačovat Windows z trhu.

Podle analytiků by v roce 2016 mělo existovat kolem 2,3 miliardy zařízení s OS Android a 2,28 miliardy zařízení pod Windows. Na druhou stranu budou tyto odhady záviset na popularitě nových zařízení od Microsoftu, jako je tablet Surface, který používá Windows. Zatím má Microsoft podíl na trhu mobilních zařízení pouze 3 %.

Zdroj: Mercury News

Komentáře

Nahoru