Andrej Babiš: Majetek a moc (ne)politika

Andrej Babiš: Majetek a moc (ne)politika

Andrej Babiš patří mezi nejúspěšnější české podnikatele, čemuž odpovídá i rozsah jeho činností. Podívejte se s námi na impérium (ne)politika, aneb od biopaliv přes média až k potravinám.

Není žádným tajemsvím, že Andrej Babiš patří k nejvýznamnějším tuzemským podnikatelům. Střádat své ohromné bohatsví začalse zemědělskou firmou AGROFEST. Nyní své podnikatelské aktivity rozšířil do řady dalších oblastí. Podívejte se s námi na souhrn Babišova firem, kterých je více než hub po dešti.

Vizitkou představitele hnutí ANO je bezesporu firma AGROFEST (Babiš je jediným akcionářem této společnosti). Společnost Agrofest s.r.o. byla založena v roce 1993 a původně se zabývala výhradně obchodem s hnojivy. V současti už se zemědělský kolos nezaměřuje pouze na zemědělství, ale zasahuje i do dalších oborů, jako je potravinářství, chemický průmysl a média.

V potravinářském sektoru Babiš zaujímá významnou roli. Vlastní například Kostelecké uzeniny, Vodňanské kuře nebo masozávod Krahulík. Kromě již zmíněných živočišných výrobků mu patří mlékárny OLMA, Hlinsko a společnost PENAM, která je druhou největší pekárenskou firmou na českém trhu.

V loňském roce si Babiš udělal radost a koupil mediální skupinu MAFRA, která je vydavatelem Lidových novin a deníku DNES. Minulý rok zahrnul do svého impéria i radio Impuls a údajně má v plánu koupit i některou z velkých tuzemských soukromých televizí, tedy buď Novu nebo Primu. Dále má ve svém repertoáru logistickou společnost AGF Food Logistics, čímž si zajistil dopravu pro většinu svých potravinářských firem.

V neposlední řadě má ve svém podnikatelském rejstříku například pardubickou chemičku Synthesia, přerovskou chemičku Precheza nebo firmu DEZA, která zpracovává dehet. Babiš vlastní také společnosti Wotan Forest a Uniles, které spadají mezi nejvýznamnější hráče v oblasti lesnictví a starají se o většinu zakázek Lesů ČR.

Foto: https://www.flickr.com/photos/94800499@N02/10113605126/in/photolist-gpGSsb

Štítky: ,

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru