Andrej Babiš chce zrušit web, na kterém můžete nahlásit, kde jste nedostali účtenku k EET

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) momentálně jedná s Generálním finančním ředitelstvím o zrušení udavačského webu, prostřednictvím kterého mohou lidé nahlásit, kde nedostali účtenku k elektronické evidenci tržeb. Andrej Babiš tuto skutečnost potvrdil ve středu 4. ledna 2015 serveru Novinky.cz.

„Přemýšlím o tom, že tento web zrušíme. Nevěděl jsem, že vzniká, a nechci lidi podporovat v udávání nebo zneužívání EET v konkurenčním boji,“ řekl ministr financí pro Novinky.cz.

udavacsky-portal

Finanční správa obdržela doposud na 2 100 oznámení od lidí, kteří nedostali účtenku k EET. Prozatím není známé datu, kdy by ke zrušení této webové stránky mohlo dojít.

„Momentálně to řešíme s Finanční správou, která ale tento web považuje za jeden z nástrojů v boji proti daňovým únikům,“ řekl Andrej Babiš.

Jestliže chce člověk nahlásit nevydanou účtenku k elektronické evidenci tržeb, potom stačí vstoupit na portál Finanční správy, vyplnit daňové identifikační číslo subjektu, popis provozovny, druh tržby, datum, čas, adresu a částku. V případě, že je oznámení oprávněné, Finanční správa zahájí řízení proti tomuto subjektu. Bohužel, tento web je využíván také k naschválům a mstím ze strany konkurence.

„Nikdy, snad ani za komunistů, nebylo udávání jednodušší než teď, když vám na to ještě ministerstvo financí zřizuje weby. To, že současná politická reprezentace k tomuhle udavačskému tónu celou společnost nabádá, vidím jako jeden z největších problémů současného systému,“ vyjádřil se k tématu Miroslav Kalousek z TOP O9. 

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru