Dnes vyšlo 15 článků

Analytici: Během víkendu se prodá 5 – 8 milionů iPhonů

Analytici: Během víkendu se prodá 5 – 8 milionů iPhonů

Analytici se domnívají, že nově představené iPhony budou mít opravdu velký úspěch. Podle nich by totiž Apple během tohoto víkendu mohl prodat více iPhonů než v roce 2012. Ale ne zase o moc.

Dosavadní rekord drží iPhone 5. Toho se během prvního loňského víkendu, kdy byl k dispozici, prodalo zhruba 5 milionů kusů. Teď by prý Apple mohl dosáhnout ještě většího čísla – osmi milionů. A čím to je, že je očekáván takový úspěch? Je to jednoduché. Teď byly přece představeny dva smarpthony. iPhone 5S a iPhone 5C. A víte, že ve dvou se to vždycky lépe táhne.

Gene Munster, analytik v Piper Jaffray, očekává, že Apple prodá během tohoto víkendu 5 – 6 milionů iPhonů. Troufá si dokonce tipovat, jaký podíl bude mít který model. iPhone 5S si prý koupí asi 2,5 milionu lidí a iPhone 5C budou vlastnit 3 miliony kupujících.

Jiní analytici na úspěch Applu sází ale ještě více. Výzkum BTIG odhaduje, že Apple prodá přes víkend nejméně 6 milionů iPhonů. Důvod, díky kterému si jsou tak jisti, je jednoduchý. Mezi země, do kterých se iPhony dostanou nejdříve, byla zahrnuta i Čína.

Do třetice všeho dobrého tu máme názor analytika Minga-Chi Kuo. Byl to právě on, kdo pronesl důležitý odhad, že Apple prodá během víkendu 6 – 8 milionů iPhonů. Právě tohoto čísla se teď všichni chytli a plni očekávání sledují, zda bude naplněno.

Oba nové iPhony.

Ovšem jen pro srovnání se podíváme na loňskou situaci. Během loňského prvního víkendu, kdy se prodával nový iPhone 5, ho bylo prodáno 5 milionů kusů. Analytici ale odhadovali dvakrát tolik. Bylo to především díky vyprodaným skladům. Tak jsou letos odhady opatrnější.

Několik zdrojů letos uvedlo, že počet iPhone 5S je na začátku výrazně omezený. To může vysvětlovat, proč Apple umožnil předobjednání pouze pro iPhone 5C. A důvod omezení? Spekuluje se, že se objevil problém při výrobě čtečky otisků prstů Touch ID, která je součástí iPhonu 5S.

Zdroj: Mashable 

Komentáře

Nahoru