Americký vyvojář si najímal na svou práci Číňany a trávil hodiny nakupováním na internetu

Softwarový developer a zaměstnanec jedné nejmenované americké společnosti chodil do práce, ve které však vlastně vůbec nic nedělal. Ale pouze surfoval na internetu a zabíjel čas. Na programování, za které byl placený, využíval levných vývojářů z Číny. Na svéráznou pracovní náplň se přišlo až při kontrole firemní sítě.

Zaměstnavatel požádal poskytovatele jejich internetového připojení, aby ozřejmil zvláštní údaje o přístupech na jejich firemní síť. Podle nich se zmíněný zaměstnanec měl do sítě připojovat z Číny. Přitom „sedí tu u svého stolu a dívá do monitoru“.

Zaměstnanec byl přitom považován za specialistu na C + +, Java, PHP a další programovací jazyky. Výsledky jeho práce byly vždy dobré. Dokonce se ukázalo, že stejným principem „pracoval“ i pro další firmy a takto dokázal vydělávat stovky tisíc dolarů ročně.

Při dalším vyšetřování, při kterém se zaměstnavatel pídil o po historii stránek v jeho prohlížeči. Pracovní den tak strávil dvěma hodinami čtením zpráv, hodinu mu zabíralo pravidelné nakupování na serveru eBay (evidentně byl chlapec finančně za vodou) a dvě hodiny se pravidelně věnoval Facebooku a LinkedInu.

Objevily se hlasy, že zaměstnanec neměl dostat výpověď, ale měl být povýšen. Že z něj měli udělat šéfa outsourcingového oddělení dané firmy. Talent na vedení a kontrolu lidí s přidělenými úkoly (a to navíc v zahraničí) mu zjevně nechyběl. Já osobně bych si takového člověka u sebe bez problému nechal, pokud plní to, co má.

Zdroj: https://www.theinquirer.net/inquirer/news/2236764/a-developer-is-caught-outsourcing-his-own-job-to-china

Komentáře

  • Takhle se dělá business, asi dělám něco špatně.

Nahoru