Americký výbor: Slovenský Facebook je plný proruských dezinformací

Americký výbor: Slovenský Facebook je plný proruských dezinformací

Podle členů výboru americké sněmovny reprezentantů pro zpravodajské služby, je Slovenský Facebook plný dezinformací týkající se Ruské invaze na Ukrajinu. V tomto týdnu se členové výboru oficiálně obrátili na společnost Meta. Požádali ji, aby se více zaměřila na omezení šíření proruských dezinformací. Toto opatření by se mělo týkat především Slovenské verze Facebooku.

Facebook se podle výboru nechová tak, aby dostatečně redukoval dezinfromační projevy svých uživatelů. Reakce Facebooku je taková, že bude výbor v nejbližších dnech informovat o svých nových preventivních opatřeních. V oficiálním dopise pro Facebook nejsou uvedeny žádné konkrétní příspěvky, které by dezinformaci šířily. Nicméně konkrétně jsou tu vyjmenovaní Slovenští uživatelé, kteří produkují nepravdivý obsah.

„Výbor je hluboce znepokojen pokračující přítomností škodlivých dezinformací a proruské propagandy na slovenském Facebooku a vyzývá Facebook, aby okamžitě zajistil rychlé zhodnocení, prověření a označení, snížení viditelnosti nebo odstranění veškerých proruských dezinformací v souladu s veřejnými deklaracemi Facebooku a platnými pravidly,“ napsala pětice kongresmanů.

Pět demokratických kongresmanů požaduje po Facebooku vyřešení situace do začátku června tohoto roku. Žádá konkrétní kroky vedoucí k zlepšení situace.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru