Americký startup chce vyrobit letadlo, díky kterému se dostanete kamkoliv téměř 3x rychleji!

Americký startup chce vytvořit letadla, s kterým se dostanete kamkoliv za zhruba 2,6x nižší čas. Toto se doposud nepovedlo ani běžným aerolinkám, které vlastní tu nejpokročilejší technologii. 

Samotný čas je ovlivněn rychlostí až 2335 km/hod. Toto je rychlost, která je přibližně 3x větší než rychlost běžných aerolinek. Díky tomu se budou moci pasažéři dostat například z Londýna do New Yorku za 3,4 hodiny místo klasických 7 hodin nebo z Los Angeles do Sydney za 6 hodin místo klasických 15 hodin. 

Cena letenky z Londýna do New Yorku se bude pohybovat kolem 5 000 dolarů

Co se týče cen, cena letenky by se měla pohybovat podobně, jako letenka v třídě business. Zpáteční letenka z Londýna do New Yorku nebo naopak by neměla přesáhnout 5000 dolarů, což je v přepočtu cca 121 tisíc korun.

Bez názvu

Tento startup už v začátcích stihl získat od Virginu objednávku za 2 miliardy dolarů na 10 kusů letadel. 15 dalších kusů si podle 11 členného týmu objednala jedna z evropských aerolinek za dalších cca 3 miliardy dolarů. První letadlo by se tak ve vzduchu mělo objevit v posledním kvartálu roku 2017.

Zdroj: Czechcrunch

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru