Americký sen: koblihy přiletí dronem

Americký sen: koblihy přiletí dronem

Když si objednáte například americké koblihy s donáškou, nemusí k vám nutně přijít poslíček čekající na spropitné. Budete se divit, ale je mnoho způsobů, jak se k vám koblihy mohou dostat. Dokonce k vám mohou přiletět vzdušným prostorem. Přilétne k vám dron.

Koho to napadlo?

S touto pomůckou ulehčující práci přišel podnikatel v americkém Denveru. Je vlastníkem obchodu s donuty. Patrně chtěl ušetřit za platy zaměstnanců a zároveň si získat popularitu. Obě věci se mu náramně povedly. Další výhodou je i to, že na sladké potěšení nemusíte dlouho čekat. Na cestě se totiž nemohou vyskytnout dopravní komplikace.

Koblihy letěly přímo ke starostovi Denveru, Michaelu Hancockovi. Sám byl udiven, jak rychle jde technika a vynalézavost kupředu. O svůj dojem se podělil i s přítomnými novináři.

19075048_10206955419204130_912046333_n

Mezinárodní donutový den

Tato událost se nestala pouhou náhodou. Koblihy mají dokonce historické opodstatnění. V Americe se slaví tzv. Mezinárodní donutový den, který se slaví vždy první pátek v měsíci červnu. Tradice je skutečně dlouhá, trvá téměř jedno století. Za první světové války pekli koblihy dobrovolníci patřící do armády spásy. Ti pak koblihy roznášeli vojákům bojujícím za jejich vlast.

„Létající“ donáška se použila pouze v období slavností. Mimo starostu, se koblihy rozletěly i mezi policisty a hasiče. V praxi to zatím uvedeno není, ale k tomu stačí už jen malý krůček. Dron podléhá přísným zákonným předpisům. Stále se šetří, zda je tato situace v souladu se zákonem. Dron nesmí zmizet z dohledu člověka, který ho ovládá. Letové vzdálenosti by měli být krátké a bezpečné. Musí přistávat na volných plochách, aby nikoho a nic neohrozil.

19114426_10206955419244131_362185172_n

Nechme se překvapit, zda se tento nápad ujme a bude používán v běžném životě. Může se pak stát, že nám zazvoní zvonek a my převezmeme naší oblíbenou pizzu od létajícího dronu.

Zdroj, text/foto: novinky.cz, instagram

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru