Americký operátor Verizon kupuje Yahoo za 4,83 miliard dolarů

Americký operátor Verizon dne 25. července 2016 oznámil, že plánuje zakoupit společnost Yahoo za 4,83 miliard dolarů. A tím pouze potvrzuje spekulaci z minulého týdne, která kolovala po celém světě. V tiskové zprávě poskytovatel internetových služeb uvedl, že Yahoo bude integrovaný s vyhledávačem AOL, který v loňském roce Verizon získal za 4,4 miliardy dolarů.

Podle dohody Verizon získá online značky Yahoo a e-mailovou službu, která má každý měsíc kolem 225 milionů aktivních uživatelů. A zároveň získává různé reklamní a analytické služby. V dohodě není zahrnuta služba Yahoo cash či podíly v Alibaba a Yahoo Japan. Tyto subjekty budou nadále spadat pod Yahoo, který změní svůj název, jakmile se dohoda uzavře.

yahoo-76684_1280

Verizon kupuje Yahoo. Zdroj: Pixabay

Marissa Mayerová, CEO společnosti Yahoo, poslala dopis zaměstnancům na Tumblr, přičemž dodala, že dohoda jim pomůže dosáhnout obrovského měřítka na mobilech. A také dodala, že Verizon otevírá dveře k rozsáhlým distribučním příležitostem. U firmy zůstává, i když není jasné, jaká bude její role.

„Jsem nesmírně hrdá na vše, čeho jsme dosáhli. A jsem nesmírně hrdá na náš tým,“ napsala Marissa Mayerová. „Já osobně mám v plánu zůstat. Miluji Yahoo a věřím v každého z vás. Je pro důležité vidět Yahoo v další kapitole.“

Dohoda podléhá schválení regulačních orgánů a akcionářů Yahoo. Americký operátor Verizon říká, že očekává, že akvizice bude dokončena v prvním čtvrtletí roku 2017. Do té doby bude Yahoo působit i nadále samostatně.

Zdroj: The Verge

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru