Americký operátor AT&T kupuje mediální společnost Time Warner za 85 miliard dolarů

Americká telekomunikační společnost AT&T v loňském roce koupila provozovatele satelitního vysílání DirecTV za 48,5 miliard dolarů. A nyní odkoupila mediálního giganta Time Warner, pod jehož křídla patří například televizní stanice HBO či CNN, za 85,4 miliard dolarů.

Americký operátor za tuto fúzi zaplatí neuvěřitelných 85,4 miliard dolarů, což je v přepočtu 2,1 bilionu korun. Tím si fúze získala status největšího obchodu letošního roku, přičemž transakce by měla být dokončena v prosinci. A tímto krokem chce telekomunikační firma posílit své postavení v digitálním odvětví.

946_432_newsroom_release_tw

Zdroj: AT&T

Texaský velikán AT&T zároveň získá kontrolu nad světově populárními televizními stanicemi, jako jsou například HBO, CNN či Warner Bros.

Zdroj: AT&T

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru