Americké e-shopy stále více využívají platební transakce pomocí PayPal

Americké e-shopy stále více využívají platební transakce pomocí PayPal

Internetové obchody v Americe stále více využívají platební možnost pomocí účtu PayPal. Snahou obchodníků bylo vymýtit placení pomocí platební karty, což se jim povedlo. Nyní jen málo amerických obchodníků nabízí ještě tuto možnost placení.

Pouhých devadesát-šest obchodníků v Americe nabízí na svých webech ještě placení objednávek prostřednictvím platebních karet. Před několika lety se číslo velice lišilo. Dle průzkumů v roce 2010 provedeného NSBA, využívalo tento způsob platby devadesát-jedna procent malých obchodníků.

Z devíti set oslovených obchodníků necelá polovinu využívá k platbám online účet PayPal. V podstatě dvojnásobný počet než před třemi lety. Důvod posunu komentují obchodníci, tím že mají obavy, neboť se zákazníci začínají bát a dbají bezpečnosti na internetu, aby nedošlo ke ztrátě soukromých informací.

Důvodem proč však upouštějí obchodníci od transakcí pomocí platebních karet jsou problémy s poplatky, které si banky účtují. Americká centrální banka totiž neměla dle ustanovení soudu povolit tak vysoké poplatky za platbu kartou. Za každou provedenou platbu si totiž američtí bankéři účtovali až 21 centů, což by nebylo dobré pro malé podniky či malé kavárny, kde by se toto mohlo stát likvidačním. Přitom ale ani internetový způsob platby PayPal není zdarma.

Zákazníci u nás v Česku online platbu moc nepoužívají, spíše preferují objednávku zboží na dobírku. Ale i dobírka mírně klesá, neboť dle posledních průzkumů se číslo využívání dobírek ustálil na třiceti-sedmi procentech na úkor platebních karet.

Takže dobírku v tuzemských obchodech střídá způsob platby prostřednictvím platebních karet. Pomalu a jistě však začíná nastupovat na český trh již zmiňovaný online způsob plateb PayPal. Aktuálně má účet cca 250 tisíc běžných občanů České republiky. Možnost platby prostřednictvím této platební metody nyní využívá v přepočtu osm tisíc malých obchodníků. Mezi velké obchody, které PayPal využívají patří například Datart nebo Alza, které ho k tomu sdružují i s dopravu zdarma. Mezi jedny z nejznámějších světových portálů využívající PayPal patří především ebay.com.

PayPal se snaží rozšířit i jako mobilní aplikace a nebýt pouze dostupný na internetu. Nyní testuje novou aplikaci, která automaticky vyhledá prodejnu či restauraci, ve které je k dispozici platba prostřednictvím služby PayPal. Tím by bylo i naprosto zbytečné nošení peněženky s hotovostí.

 zdroj: mashable.com / foto: sxc.hu

Štítky: ,

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru