Dnes vyšlo 15 článků

Americká Národní Zoo hledala červenou pandu přes Twitter

Americká Národní Zoo hledala červenou pandu přes Twitter

Smithsonian National Zoo ve Washingtonu o víkendu přišla o jednoho ze svých mazlíčků – červenou pandu jménem Rusty. Pátrání po zvířátku se zvrhlo ve velkou sociální událost.

V pondělí ráno zoo zveřejnila tweet, že malá šelmička, připomínající spíše zrzavého mývala než svou velkou příbuznou, nebyla k vidění od sobotního večera. Jedenáctiměsíční pandí sameček Rusty přitom v zoo pobýval teprve tři týdny. Měl se stát partnerem samičky Shamy, ale evidentně měl na celou záležitost jiný názor než personál zoo.

Zoo zareagovala okamžitě – tweety o tom, kde asi panda je

Červené pandy se obvykle rády potulují daleko od svého teritoria – v tomto případě od své klece v zoo. Vedení zoo proto okamžitě začalo rozesílat tweety o tom, kde by Rusty v daný moment asi tak mohl být. Za předpokladu, že pandu nikdo neukradl, bylo téměř jisté, že ji někdo najde v keřích či na stromě v okolí zoo.

Samec červené pandy Rusty, který utekl z washingtonské zoo, se stal nejhledanějším zvířetem na Twitteru

Tulák a miláček Twitteru, samec červené pandy Rusty

Během několika hodin se hashtag #redpanda stal ve městě nejšířenějším, a trvalo pouhé tři hodiny od zburcování lidí, než dáma jménem Ashley Foughtyová vyfotila Rustyho ve čtvrti Adams Morgam a fotku tweetovala zoo.

Celá událost skončila tweetem Smithsonian National Zoo, ve kterém zoo informuje o šťastném návratu tuláka Rustyho do zoo.

Ne všechny tweety pomáhají

Twitter tak opět pomohl dobré věci – záchraně exotického zvířete. Občas se ovšem bohužel stává, že se na Twitteru objeví hoax s podobným zněním. Během nepokojů v Londýně v roce 2011 bylo tak mnoho lidí znepokojeno falešnou zprávou, že z londýnské zoo utekl tygr. O rok později zase obyvatelé Essexu schovávali děti před domnělým zatoulaným lvem.

Zdroj: https://www.wired.co.uk/news/archive/2013-06/25/red-panda-social-media-hunt

Zdroj obrázku: https://www.wired.co.uk/news/archive/2013-06/25/red-panda-social-media-hunt

Komentáře

Nahoru