Dnes vyšlo 15 článků

Americká hypotéka: měsíční splátky budete dostávat, ne platit

Americká hypotéka: měsíční splátky budete dostávat, ne platit

Trh s hypotékami by se mohl radikálně změnit. V zahraničí se jedná o běžnou praxi, u nás v České republice o neznámý finanční produkt. U nás je zvykem si vzít hypotéku na desítky let a následně každý měsíc splácet určitou částku. Jenže v tomto případě by jste od banky dostávali měsíční rentu – nemovitost by si banka vzala po smrti. 

Finanční produkt, který je v zahraničí běžnou praxí se nazývá reverzní hypotéka. Na tento produkt většina bank nahlíží jako na neetický. Nicméně doba jde kupředu a zdánlivě nemožné se stává možným.

Reverzní hypotéku můžeme chápat jako obrácenou hypotéku. Cílovou skupinou jsou lidi v důchodovém věku. Aktuálně ji ale nabízí pouze společnost Finemo.cz. Finanční produkt cílí na důchodce vlastnící nemovitost a zaúvěrují ji ve prospěch poskytovatele hypotéky. Za tuto skutečnost dostanou pravidelnou měsíční částku nebo jednorázovou sumu. Důchodci si pak budou moci vylepšit svou životní úroveň. Po smrti majitelů zaúvěrované nemovitosti, nemovitost propadne společnosti.

Tento finanční produkt, ačkoliv je pro nás jakkoliv cizí, hojně využívají například ve Spojených státech, v Austrálii nebo ve Velké Británii. Reverzní hypotéku využívají lidé, kteří nemají děti nebo dědice pro nemovitost.

Z našich českých bank zavedení zpětné hypotéky nevylučuje jen Česká spořitelna. Ostatní banky tvrdí, že náš českých trh není na tento produkt připraven.

Zdroj, foto: ney.cz

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru