Americká armáda vytváří „Iron-manské“ brnění

Americká armáda se inspiruje Hollywoodskými filmy u svých nejnovějších brnění. Rozhodla se spolupracovat s univerzitami, laboratořemi a dalšími společnosti, aby vytvořila oblek ne nepodobný tomu  z Iron-Mana.

Toto brnění se bude jmenovat TALOS (The Tactical Assault Light Operator Suit). Bude složené z mnoha různých vrstech a všelijakých senzorů, aby vojáci měli lepší ochranu během bojů než doposud.

Zde na videu lze vidět, jak má dané brnění fungovat. Jestli bude skutečně natolik účinné ale zůstává otázkou.

Toto brnění bude od toho obyčejného velmi odlišné. Jednou ze základních vrstech bude tvořit nanotechnologicky vytvořená keramická tekutina. Kdykoliv tato vrstva bude něčím zasažena – třeba střelou – tak by se měla okamžitě změnit v mnohem tvrdí krunýř.

Nicméně kromě lepší ochrany bude obsahovat i ty nejmodernější senzory.  Například v konstrukci by měly být zabudované noční vidění, zařízení pro monitorování pohybu v okolí a plno dalších senzorů.

Toto by jistě dalo vojákům při pozemních operacích velkou výhodu. Samozřejmostí jsou zabudované senzory na kontrolu teploty těla, srdeční typ či hydrataci. Takže bude přesně znám zdravotní stav vojáka.

A kdy se toho dočkáme? Do 3 let bychom se měli dočkat plně funkčních prototypů. Do té doby bude asi Tony Stark jediný, kdo si bude moci užívat super moderního brnění.

zdroj: mashable.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru