Dnes vyšlo 15 článků

Americká armáda testuje brýle s rozšířenou realitou pro psy

Americká armáda testuje brýle s rozšířenou realitou pro psy

Brýle lze použít k vydávání povelů psům na dálku. Americká armáda zkouší novou technologii, která by mohla „zásadně změnit způsob rozmístění psích vojenských agentů – brýle pro psy s rozšířenou realitou. 

Psi mají v moderních armádách mnoho využití, od detekce výbušnin a hledání cílů až po doprovodné pěchotní hlídky v nebezpečných oblastech. Psovodi obvykle vydávají příkazy svým psům pomocí ručních signálů nebo laserových ukazatelů, ale tyto techniky vyžadují přímou viditelnost se psem, což omezuje, jak daleko se psi mohou odchýlit od svých velitelů.

Brýle AR reality však mohou pomoci řídit psy na dálku, aniž by nad nimi manipulátoři ztratili kontrolu. Brýle mají vestavěnou kameru, která přenáší živé záběry, a heads-up displej, který lze použít k zobrazování příkazů psům. Pes může být nasměrován, aby prohledal například konkrétní místo, zatímco jeho psovod zůstane v bezpečí. Brýle jsou zatím pouze prototypem. Vyvíjí je společnost Command Sight. Na práci dohlíží Army Research Laboratory. Prototypové brýle jsou kabelové, ale budoucí verze by měly být bezdrátové.

original__1_

“Rozšířená realita funguje u psů jinak než u lidí,” uvedl vedoucí vědecký pracovník Army Research Laboratory Stephen Lee v příspěvku na blogu. “Tato nová technologie nám nabízí zásadní nástroj pro lepší komunikaci s vojenskými pracovními psy.“

“Velká část dosavadního výzkumu byla provedena s mým rotvajlerem, Mater,” řekl Peper (ředitel výzkumu). “Jeho schopnost generalizovat z tréninku na práci přes brýle AR byla neuvěřitelná. Samotné brýle AR jsou převzaty ze známé sady pro vojenské psy: ochranné brýle známé jako Rex Specs. Každá dvojice brýlí musí být přizpůsobena svému nositeli, přičemž 3D skeny se používají ke zjištění, kam přesně umístit HUD pro optimální pozorovací úhly. Díky znalostem Rex Specs se brýle snadno přizpůsobují, říká Peper.

Vědci tvrdí, že plánují vývoj technologie během dvou let, aby vytvořili plně bezdrátový prototyp. Poté dostanou „zpětnou vazbu od uživatelů a provedou revizi produktu pro výrobu“.

 

Zdroj, foto: theverge.com

 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru