Dnes vyšlo 15 článků

Američan Christopher Chaney dostal 10 let za kradení fotek

Nedávno se v USA zrodil další kontroverzní případ. Federální soud v Los Angeles odsoudil 36-letého občana Floridy Christophera Chaneyho za to, že kradl fotky z emailových účtů celebrit. Dostal  trest deset let vězení nepodmíněně.

Podle sdělení FBI se Chaney dostal na více než 50 emailových účtů celebrit. Odtud pak získával zejména choulostivé fotografie  poškozených. Získané fotky posílal dvěma bulvárním webům. Následně odtud se pak některá fota brzy rozšířila po internetu. Nejznámější z nich jsou fotky nahé herečky Scarlett Johanssonové, která se nahá vyfotila sama pomocí smartphonu.

V některých případech Chaney psal z ukradených emailových účtů emaily dalším celebritám a snažil se od nich vyloudit další fotky. Adresy dalších celebrit získával z účtů, ke kterým už měl přístup. Kromě obětí ze showbyznysu se naboural i do účtů dvou žen ze svého okolí, které měl taktéž i osobně obtěžovat.

Chaney na účty získával přístup v období od listopadu 2010 do října 2011, kdy byl zatčen. V oznámení FBI stojí, že Chaney “vědomě odesílal programy, kódy a příkazy, které poškodily emailové servery”. V aktuálním sdělení FBI informuje, že na emailové účty se dostával přes obnovení zapomenutého hesla, kdy uhodnul odpověď na kontrolní otázky sloužící k vyresetování hesla. Většinu těchto informací nalezl na internetu. O žádném poškozováni emailových serverů v aktuálním sdělení FBI neinformuje.

Po získání přístupu na účty si Chaney nastavil automatické přeposílání kopií emailů svých obětí na svou adresu. Co si o tomto rozsudku myslíte? Je 10 let příliš? Já s rozsudkem docela souhlasím. Kdo úmyslně narušuje soukromí jiných, ať jde sedět za katr.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru