AMD bude konkurovat Intelu svými „ultrabooky“

AMD bude konkurovat Intelu svými „ultrabooky“

Pokud to společnost AMD s orientací na mobilní zařízení myslí vážně, nemůže jen nečinně pozorovat, jak Intel se společností Apple ovládnou trh ultrabooků. Musí v blízké době přijít se svým návrhem.

Australský deník The Australian přinesl zprávu o tom, že AMD spolupracuje s výrobci hardwaru na koncepci ultratenkého notebooku. Internetový portál TomsHardware.com zase před jistým časem zveřejnil dohady, že notebooky budou založené na platformě Brazos 2.0 využívající čip Fusion Zacate a grafický čip Radeon HD 7000.

Jestliže budoucnost patří výkonným a levným notebookům, možná už na CES 2012 chystá AMD překvapení v podobě ultratenkého notebooku, který bude mít nálepku s logem AMD. Společnost však nechce vyžadovat přísné podmínky tak, jako tomu je u konkurenční firmy Intel. Takto se vyjádřil pro deník The Australian Brian Slat­te­ry z aus­trál­ske­ho AMD, „bu­de zá­viset na vý­rob­cích jak plat­for­mu využijí“.

Zdroj: TomsHardware.com, TheAustralian.com

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru