Tisková zpráva: Ambulantní lékaři si elektronicky vyměnili čtyřikrát více dat než loni

CompuGroup Medical: Prostřednictvím systému MEDICAL NET se posílaly především lékařské zprávy

Podle údajů společnosti CompuGroup Medical (CGM) vzrostl oproti loňskému roku čtyřnásobně počet zpráv přenesených elektronicky v jejím systému na výměnu dat MEDICAL NET. Mezi nimi převažovaly lékařské zprávy, které tvořily téměř dvě pětiny všech přenesených dat.

Systém MEDICAL NET, který společnost CGM uvedla na trh v loňském roce, zajišťuje rychlé a bezpečné doručení zpráv a jejich přesnou adresaci na konkrétní zdravotní pracoviště či pracovníka. „Důležité je, že většinu zpráv přeneseným systémem tvořily lékařské zprávy. Ukazuje se tak, že si ambulantní lékaři díky MEDICAL NET zvykli sdílet takto data a považují to tak za přínosné a bezpečné,“ říká k výsledkům Vladimír Přikryl, generální ředitel CompuGroup Medical Česká republika. Část přenesených informací tvořily také výsledky laboratorních vyšetření nebo žádanky o vyšetření.

Na straně odesílatelů nejvíce zpráv pocházelo od radiologických pracovišť, která posílají především popisy vyšetření, následovaných pak pracovišti interního lékařství. „Je dobré si uvědomit, že každý lékař nebo pracoviště využívající MEDICAL NET má na sebe napojené další desítky uživatelů, kteří dostávají nebo posílají svá data prostřednictvím tohoto systému. Jsme tak rádi, že se nám daří do elektronické komunikace zapojovat stále více terénních lékařů,“ doplňuje V. Přikryl.

Mezi příjemci elektronicky přenesených dat byly logicky nejvíce zastoupeny ordinace praktických lékařů pro dospělé, které dostávaly zprávy od specialistů a výsledky vyšetření. Dalšími většími příjemci byla pracoviště interního lékařství, praktičtí lékaři pro děti a dorost a pracoviště chirurgie.

Celkově již bylo takto přeneseno od spuštění systému MEDICAL NET v roce 2013 přes 209 000 zpráv. Dnes službu využívá přes 500 lékařů a pracovišť a měsíčně si vymění více jak 20 000 zpráv a tento počet dále roste.

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru