ZmapujTo.cz se stává součástí ambiciózního projektu Mobilní rozhlas

Ucelená platforma pro přímou komunikaci s občany v ČR – Mobilní rozhlas – integruje projekt ZmapujTo.cz. Společnost Neogenia se zapojuje do úspěšné iniciativy bojující proti nelegálním skládkám v České republice, přičemž ji propojila se službou pro komunikaci samospráv s občany.

Cílem těchto dvou služeb bylo vytvořit užitečnou platformu, která by vyřešila potíže ztěžující každodenní život obcí a občanů. Oba projekty kladou důraz na obousměrnou komunikaci mezi občany a obcemi, kdy k informování nevyužívají letáky a webové stránky. Celá strategie je založena na aktivním zapojení se občanů do aktuálního dění v jejich samosprávě pomocí mobilního telefonu. Prostřednictvím ZmapujTo.cz mohou posílat fotohlášky, zatímco Mobilní rozhlas nabízí možnost vyjádřit se v hlasovém minireferendu.

MR_rollup_app_85x200cm_1cm-spad

Webové rozhraní projektu

Mobilní rozhlas je největší česká platforma zajišťující chytrou komunikaci obcí a měst s občany. Do tohoto systému se zapojilo už více než 500 českých obcí, které využívají platformu k dennímu informování a interakci s občany.

ZmapujTo.cz je největší platforma pro evidenci občanských podnětů, která původně vznikla jako ekologický projekt bojující proti nelegálním skládkám odpadu v České republice. Velice rychle získala na oblíbenosti a dnes slouží k nahlášení problémů a podnětů na zlepšení, které by obec měla zrovna řešit. Do ZmapujTo.cz se zapojilo už více než 1 400 měst, obcí a dalších institucí.

MR_rollup_app_85x200cm_1cm-spad

ZmapujTo.cz se stává součástí Mobilního rozhlasu

 „Neogenia pokračuje ve své strategii rozvoje chytré komunikace v Česku, protože nám záleží na životě v obcích. Mobilní rozhlas od svého vstupu na trh zaznamenal velkou oblibu mezi obyvateli a umožnil městům a obcím udělat další krok k podpoře smart cities. Projekt ZmapujTo.cz jde stejnou cestou a mě velmi těší, že se nám podařilo projekty propojit, aby byly pro občany ještě užitečnější. I díky tomu je chytrá komunikace dostupná téměř třetině obcí v ČR (využívá ji přes 1 900),“ řekl Ondřej Švrček, zakladatel projektu Mobilní rozhlas.

Cílem spolupráce těchto dvou služeb je přinést nové funkce. V aplikaci Mobilní rozhlas byla integrována funkce fotohlášek. ZmapujTo.cz bylo oživeno intuitivním rozhraním pro odbavování fotohlášek pro starosty a brzy dostane i nový vzhled.

Vlevo Miroslav Kubásek (autor projektu ZmapujTo.cz) a vpravo Ondřej Švrček (zakladatel projektu Mobilní rozhlas)

Vlevo Miroslav Kubásek (autor projektu ZmapujTo.cz) a vpravo Ondřej Švrček (zakladatel projektu Mobilní rozhlas)

„V zapojení projektu ZmapujTo.cz do Mobilního rozhlasu vidím další potenciál pro růst naší společné filozofie, že občanům není lhostejné, co se v jejich regionu děje, chtějí být jeho součástí a pomáhat. To přesně splňuje platforma, která vzniká spojením obou projektů. Interakce a možnost přímo komunikovat s institucemi kdykoliv a třeba rovnou z terénu nahrává dnešní době,“ řekl Miroslav Kubásek, autor projektu ZmapujTo.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru