Amazon zavádí do České republiky dopravu zdarma

Internetový obchod Amazon, který patří mezi nejstarší a největší obchody svého druhu, se v předvánoční sezóně chystá zavést dopravu zdarma pro české zákazníky. Pokud si z německého webu tohoto internetového giganta objednáte zboží s celkovou hodnotou nad 39 euro (cca 1 050 korun), budete mít dopravu do České republiky zcela zdarma. O této skutečnosti informoval server E15.

Samotný Amazon o zasílání objednávek zdarma do České republiky neinformoval. Nicméně na německé verzi Amazon.de je dostupný ceník poplatků týkající se doručení zboží do České republiky.

doprava-zdarma

Zdroj: Amazon.de

„Amazon nevstoupí do České republiky pomocí billboardů a papírových letáků, ale změnami v nakupování, například pomocí aplikace v mobilech,“ uvedl internetový podnikatel Adam Kurzok, jehož společnost Expando pomáhá českým firmám dostat se do nabídky tohoto amerického velikána.

Tuzemské internetové obchody se zatím konkurence nebojí. Obávaly by se pouze v okamžiku, kdy by Amazon pro Českou republiku nabídnul dopravu do druhého dne a služby přizpůsobené tamním poměrům.

„Přestože přeshraniční nákup rychle roste, českému e-commerce zatím příliš nekonkuruje. V České republice si mohou zákazníci vybírat z desítek tisíc e-shopů miliony produktů, a také velmi často s dopravou zdarma. České e-shopy navíc nabízí zákazníkovi prvotřídní servis včetně doplňkových služeb,“ komentuje Tomáš Braverman, šéf cenového vyhledávače Heureka.cz.

Zdroj: E15

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru