Dnes vyšlo 15 článků

Amazon vypouští na oběžnou dráhu 3236 internetových satelitů

Amazon vypouští na oběžnou dráhu 3236 internetových satelitů

Federální komunikační komise USA (FCC) schválila aplikaci 3000 vesmírných satelitů od gigantu Amazon. V rámci elektronického obchodu bude na vesmírný orbit vypuštěno 3000 satelitů. Soustava satelitů je navržena tak, aby se v USA pokryla zbylá místa, kde internet doposud k připojení není. “Souhvězdí” satelitů na vesmírné obloze nad USA je pojmenováno Kuiper. Tvoří ho 3236 satelitů a stálo přibliřně 10 miliard dolarů. 

Armáda satelitů Amazon bude umístěna na nízké oběžné dráze Země, mezi 590-630 km nad povrchem planety, s využitím kmitočtů 17,7-18,6 GHz nebo 18,8–20,2 GHz pro komunikaci z vesmíru na zem a 27,5–30,0 GHz pro komunikaci na zemském povrchu. Amazon má 6 let na vyslání první poloviny svých satelitů. A devět let na vyslání zbylých satelitů. Služba bude aktivována, jakmile první z pěti šarží vstoupí na oběžné dráze, přesný návrh a datum zahájení však ještě musí být stanoveny.

„Po přezkoumání záznamu jsme dospěli k závěru, že aplikace Kuiper bude sloužit veřejnému zájmu, s výhradou stanovených požadavků a podmínek. Širokopásmové služby, které společnost Kuiper navrhuje poskytovat, budou prospěšné americkým spotřebitelům.“ Jako další podmínka schválení musí společnost vyvinout podrobnou strategii pro omezení rizika přitěžujících orbitálních zbytků. Jinými slovy, Amazon je povinen zajistit, aby jeho satelity nekolidovaly s ostatními již na oběžné dráze, což by mohlo vyrazit dominový efekt, který by mohl komplikovat budoucí vesmírné mise.

„Po dokončení konstrukce kosmické stanice a před zahájením provozu musí společnost Kuiper vyhledat a získat souhlas Komise s úpravou obsahující aktualizovaný popis plánů zmírnění orbitálních úlomků pro svůj systém,“ uvedl FCC. Jiní však mohou skrývat obavy z hrozby kolize na oběžné dráze a dopadu satelitů na noční obloze – zejména u společností, jako jsou SpaceX a OneWeb, které si vytvářejí své vlastní souhvězdí.

 

Zdroj,foto: techradar.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru