Amazon v Brooklynu doručuje potraviny

Amazon v Brooklynu doručuje potraviny

V pátek Amazon v New Yorku spustil službu AmazonFresh – online donášku jídla. Aktuálně ji můžete využívat pouze v newyorském Brooklynu, přesněji tedy v části Park Slope, ale do budoucna se plánuje rozšíření do celého Brooklynu, a když se bude dobře dařit, tak kdo ví, možná i dál.

S představením AmazonFresh v New Yorku si dal Amazon pěkně na čas. Služba už od roku 2007 funguje v Mercer Island blízko Seattle, kde má společnost sídlo. Později se rozšířila i na jiná předměstí Seattlu a v loňském roce začala fungovat i v části Los Angeles. Přitom nejde pouze o donášku potravin, i když to je prvotní význam. Na internetových stránkách Amazonu si můžete objednat také elektroniku a další položky a nechat si je dovést.

Bez dodatečných nákladů a expresní rychlostí

Pro ty, kteří se nachází v oblasti pokrytí, Amazon garantuje, že když si potraviny objednají do deseti hodin ráno, budou jim doručeny ještě tentýž den. Pokud to nestihnou, dodávka jim přijde další den.

Zákazníci z Park Slope budou službu aktuálně moct využívat na zkoušku bez dodatečných nákladů, ale pak budou platit 299 dolarů ročně jako předplatné.

AmazonFresh

Tohle auto vám potraviny doveze

Je nutné být lepší než konkurence

V New Yorku musí Amazon bojovat proti FreshDirect, obchodu s potravinami, který rovněž nabízí zásilkovou službu. Jejich služba je ale poněkud rozšířenější, jelikož je dostupná v metropolitní oblasti New Yorku, částech Long Islandu a v New Jersey. A na scéně je i Google, který se spojil se supermarketem Fairway a donášku jídla pod názvem Google Express nabízí taktéž.

Zdroje: The Verge, Mashable

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru