Dnes vyšlo 15 článků

Amazon v Brně s konečnou platností nebude

Amazon v Brně s konečnou platností nebude

Sklad amerického internetového obchodu, který by poskytl práci dvěma tisícům Čechů, v Brně s definitivní platností nevyroste. Státní zastupitelé zde stavbu třikrát zamítli a vedení Amazonu došla trpělivost.

 

Americký internetový obchod chtěl v Brně postavit obří logistický sklad pro své zboží. Brněnští zastupitelé však stavbu haly třikrát po sobě zamítli. Aktuálně Amazon ukončil jednání s českým městem a své aktivity bude soustředit jinam. Náhradní lokalitu bude hledat jinde ve střední či východní Evropě.

Informaci o ukončení jednání o výstavbě s Brnem českým novinářům potvrdil sám ředitel Amazonu pro evropský trh Tim Collins, který k věci dodal následující:

Kritériem pro výběr nové lokality ve střední a východní Evropě bude také rychlost povolovacího procesu. Schvalovací proces v Polsku je rychlejší než v České republice. Nechceme žádné státní pobídky, chceme jen kooperaci při rychlé přípravě projektu.

Zcela jinak je tomu však v případě středočeské obce Dobrovíz nedaleko Prahy. Středočeský krajský soud zde zamítl odvolání obce a stavbu povolil. Podle prohlášení Tima Collinse zde bude distribuční centrum internetového obchodního giganta otevřeno zhruba v létě 2015.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru