Amazon si nechává patentovat ověření přes selfie a video

Společnost Amazon se chce od ostatních společností odlišit. A to se ji možná i povede, společnost si nechala patentovat selfie a video s uživatelem, které bude požadovat pro přihlašování do internetového obchodu Amazon přes mobilní telefony a tablety a možná i stolní počítače.

Součástí tohoto typu prověřování budou také výzvy, aby daný uživatel provedl určité akce, pohyby nebo gesta – pousmání, mrknutí nebo sklopení hlavy. Tím by se měly vyloučit pokusy, které by měly zamezit zneužití tohoto nového způsobu ověřování.

Podle Amazonu bude technologie rozpoznávání obličeje (Face Recognition Techniques) kvůli uživatelsky přívětivějšímu a bezpečnějšímu způsobu identifikace brzy populárnější než používání klasických hesel, které může člověk jednoduše zjistit.

„Používání hesel na mobilních zařízeních není v řadě případů uživatelsky přívětivé kvůli malému dotykovému displeji nebo klávesnici, u které může být obtížné vybrat správné znaky. Navíc často vyžaduje, aby se uživatel odvrátil od přátel a spolupracovníků, když fyzicky zadává heslo, které by neměl nikdo jiný vidět, což může být v mnoha případech nepříjemné,“ uvádí Amazon v přihlášce svého patentu.

Amazon_autentizace_pes_selfie

Se stejným nápadem přišel minulý rok zakladatel Alibaby, Jack Ma

Amazon ovšem není první společností, která se snaží zavést identifikaci pomocí snímání obličeje uživatele. Minulý rok na veletrhu CeBIT tuto metodu představil zakladatel čínského internetového obchodu Alibaba, Jack Ma. Jeho technologie Alipay využívá selfie jako ID uživatele při platbách.

„Nakupování online činí mnoha uživatelům problémy, protože zapomínají heslo a ohrožují tím svoji bezpečnost. Toto je nová technologie,“ uvedl tehdy Jack Ma.

Zdroj: Dvojklik

Komentáře

Nahoru