Amazon se pouští do konkurenčního boje mezi smartfony

Společnost Amazon se rozhodla obohatit trh vlastním smartfonem, který bude soupeřit s produkty Apple. Má jím být obdoba iPhone, který funguje na platformě Android.

Na vývoji pracuje Foxconn International Holdings Ltd., který je čínským výrobcem mobilních telefonů. Amazon se snaží dodat pro smartfon patenty, které pokryjí bezdrátové technologie a pomohou zabránit obvinění z protiprávního jednání.

Smartfon by Amazonu pomohl rozšířit nabídku levných hardwarových zařízení, která by podpořila její strategii, jak vydělat peníze z digitálních knih, písní a filmů. Pomohlo by to také prodeji Fire Kindle. Výrobci Samsung Electronics a Apple prodali více než 398 milionů chytrých telefonů a dalších mobilních zařízení v prvním čtvrtletí. Trh tedy vybízí k následování.

Amazon spoléhá na Matta Gordona, který byl dříve ředitelem akvizice Intellectual Ventures Management LLC. Tato společnost byla založena Microsoftem a technologický ředitel Nathan Myhrvold vlastní více než 35 % duševního vlastnictví. Gordon bude generálním manažerem pro patentové akvizice a investice.

Zdroj: BusinessWeek

Komentáře

Nahoru