Amazon rozšiřuje testování dodávkových dronů

Internetový gigant Amazon testuje flotilu automatizovaných dronů. Spolupracuje s britskou vládou a rozšiřuje testování dodávkových dronů, přičemž chce obyvatelům Velké Británie poskytovat letecké doručování objednaného zboží.

Společnost Amazon v tiskové zprávě oznámila, že spolupracuje s Úřadem Spojeného království pro civilní letectví. V rámci testování se zaměří na provozní vlastnosti a senzory pro detekci překážek. A zároveň chce docílit toho, aby se jeden člověk staral o více dronů zároveň.

prime-air_04

Dodávkový dron Amazonu, Zdroj: Amazon

„Velká Británie je lídrem v inovacích v oblasti dronů. Investovali jsme do výzkumu a vývoje Prime Air,“ dodal Paul Misener, viceprezident globální inovační politiky a komunikace Amazonu. „Posilujeme naše partnerství s Velkou Británií a jsme blíže k našemu cíli doručovat zákazníkům balíky bezpilotními letouny za pouhých 30 minut od objednání zboží.“

Testování je zaměřeno na zlepšení technologie dodávkových dronů a cílem je spustit plně funkční flotilu pro doručování zásilek.

„Tento průlomový výzkum pomůže  Amazonu a vládě pochopit, jak může být dron bezpečně a spolehlivě použitý v odvětví logistiky,“ uvádí se v tiskové zprávě. „Také to pomůže stanovit provozní pravidla a bezpečnostní předpisy, které budou zapotřebí, aby se mohl průmysl s drony posunout kupředu.“

Právě minulý měsíc agentura FAA vydala nová pravidla upravující používání bezpilotních letounů komerčními subjekty v USA. Podle těchto pokynů musí mít operátoři dronů pilotní průkaz. A zároveň musí být dron v přímé viditelnosti, tedy maximálně 122 metrů. Amazon tak nesmí letouny v USA testovat. A tím Velká Británie má šanci, že tamní obyvatelé budou využívat komerční drony pro dodání zboží dříve než američtí obyvatelé.

Zdroj: The Verge

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru