Amazon nezíská doménu .amazon

Amazon nezíská doménu .amazon

K velkému smutku Amazon.com rozhodl výbor v rámci ICANN, mezinárodní skupiny pro řízení internetu, že .amazon se nestane novou globální doménou nejvyšší úrovně podobně jako .com, .net nebo .org. A proč? No protože tato doména musí být k dispozici pro zájemce z Jižní Ameriky, kde geograficky leží Amazonka.

Ano, země jako Brazílie, Argentina, Chile, Peru a Uruguay argumentovaly tím, že doména .amazon je příliš vnitřně spojena s regiony, ve kterých se nachází amazonské pralesy a řeka Amazonka, a neměla by být podána společnosti pro komerční využití.

Tak kvůli tomuhle nezískal Amazon doménu .amazon.

Tak kvůli tomuhle nezískal Amazon doménu .amazon.

Brazílie a Peru ve své oficiální stížnosti dokonce řekly, že chtějí .amazon doménu, aby ji mohly používat pro informační a vzdělávací účely.

Amazon zase doufal, že získá doménu jako „jedinečnou a specializovanou platformu pro Amazon“, jako „další platformu pro inovace“ a „na podporu obchodních cílů Amazonu“.

Amazon by však neměl házet všechny naděje za hlavu. Tento závěr nemusí být nutně úplně konečný. Rozhodnutí výboru může být zrušeno, i když se to tedy dělá prý jen zřídka kdy…

Třeba však uspějí s jiným návrhem.  Amazon i Google již zahájili proces žádosti o domény jako .app, .book, .shop nebo .game. ICANN oznámila, že tyto nové domény nejvyšší úrovně možná umožní koncem letošního roku.

Zdroje: buzzfeed.com, pcmag.com, stream.wsj.com, obrázek: statuscake.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru