Amazon na Vánoce najme 70 tisíc brigádniků

Amazon na Vánoce najme 70 tisíc brigádniků

Vánoce. Pro většinu z nás to nebudou svátky klidu a míru, ale svátky neustálého shonu. Přece jenom shánět dárky je pěkná dřina. A co teprve zažívají obchodníci, kterým mnohonásobně roste počet objednávek. Amazon tento „problém“ řeší najímáním brigádníků.

Amazon je největší internetový prodejce na světě. Lze zde nakoupit knížky, filmy, hry, ale i oblečení nebo součástky do auta. Proto není divu, že dle nejnovějších zpráv, zde pracuje téměř 100 tisíc lidí.

To je doopravdy obrovské číslo. Vždyť je to dvojnásobek počtu lidí v Google a trojnásobek toho, co Amazon zaměstnával před 3 lety.

Kromě toho Amazon vytvořil Amazon Kindle, což je řada internetových čteček. Byli to vůbec první čtečky, které se na trhu prosadily. Nyní Amazon vytváří i tablety Kindle Fire a spekuluje se i o dalších zařízeních, které by Amazon mohl začít produkovat.

Amazon letos na Vánoce očekává velký nápor

Proto není divu, že Amazon chce na letošní vánoční sezónu najmout 70 tisíc brigádníků, aby zvládli poptávku. To je oproti minulé sezóně nárůst o 40 procent. Amazon je tedy velmi pozitivní, co se týče počtu zákazníků o těchto vánocích.

I když se jedná jenom o dočasné zaměstnání, Amazon se nechal slyšet, že každý rok „tisíce“ brigádníků nakonec zaměstnává na dobu neurčitou.

Zdroj: mashable.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru