Dnes vyšlo 15 článků

Amazon kupuje legendární studio MGM za 8,45 miliardy dolarů

Amazon kupuje legendární studio MGM za 8,45 miliardy dolarů

Velká konsolidace médií pokračuje – několik dní poté, co se kolem akvizice společností Amazon točily fámy, on-line masivní maloobchodník dnes oznámil, že získá téměř 100 let staré studio za neuvěřitelných 8,45 miliardy dolarů.

Dohoda je dalším velkým krokem k posílení boje Amazonu ve streamovacích válkách a přidáním přibližně 4 000 filmů. Seznam obsahuje série a klasiky „James Bond“ a „Rocky“ od „Fargo“ přes „Robocop“ až po „Silence of the Lambs“. Zahrnuto je také více než 17 000 televizních pořadů. Jakmile bude dohoda uzavřena, dopadem bude neomezený přístup k platformě Amazon Prime Video, což bude této službě výhodou proti soupeřům jako Netflix, Hulu a HBO Max. „Skutečnou finanční hodnotou této dohody je pokladnice IP v hlubokém katalogu, který plánujeme reimagine a rozvíjet společně s talentovaným týmem MGM,“ uvedl ve svém prohlášení Mike Hopkins, SVP Amazon Studios/Prime Video. 

Amazon také říká, že bude usilovat o zachování starších filmů. Zde je předseda představenstva MGM Kevin Ulrich: „Jsem velmi hrdý na to, že Lion MGM již dlouho evokuje Zlatý věk Hollywoodu, bude pokračovat ve své legendární historii a myšlenka zrozená od vzniku United Artists žije způsobem, který zakladatelé původně zamýšleli, poháněny talentem a vizí. Příležitost spojit legendární historii MGM s Amazonem je inspirativní kombinace.“

Amazon samozřejmě již agresivně tlačil do původního obsahu prostřednictvím vlastního produkčního studia a distribuce. Po filmové stránce produkoval významné tituly jako „Manchester By the Sea“, který získal scénáristického Oscara, a jeho seznam přehlídek zahrnuje „Transparent“. Společnost se rovněž vydává na masivní (a značně nákladnou) sérii založenou na „Pánu prstenů“.

Zdroj, foto: techcrunch.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru