Amazon koupila společnost UpNext

Společnost UpNext byla založena v roce 2007 a zabývá se 3D mapováním ulic. Zatím poskytuje interaktivní trojrozměrné mapy 50 měst a celostátně šířené informace se týkají 23 měst.

Amazon zřejmě chce také vstoupit do obchodu s mapami. Nákupní cena nebyla zvřejněna, ale jedná se zřejmě o částku přesahující 2,5 milionu dolarů. Služba UpNext bude použita na novém Kindle Fire, který se má začít prodávat tento měsíc.

Mapové služby se zdají být pro všechny velké společnosti neuvěřitelným lákadlem. Minulý měsíc Google odhalil nové možnosti 3D map a dal k dispozici Street View Trekker, který používá zařízení na fotografování v místech, kterých může být dosaženo pouze pěšky. Kromě toho Bing právě přidal 165 TB nových satelitních snímků pro jeho služby Bing Maps.

UpNext vytvořila aplikace pro zařízení iPad a iPhone na platformě Android. Spolupracuje s NFL Super Bowl na příručce, která obsahuje 3D mapy stadionů a okolí. Prostřednictvím aplikace mohou uživatelé prakticky vstoupit do městských ulic a klepnout si na cestu. Tím se dostanou k více informacím o budovách a různým pohledům z okolí.

Zdroj: DailyTech

Komentáře

Nahoru