Amazon je hrdým vlastníkem velmi zajímavých domén

Amazon je hrdým vlastníkem velmi zajímavých domén

Těžko říct, co se teď Amazon chystá dělat. Podle toho, jaké kupuje domény, to moc růžově nevypadá. Ovšem možná je to jinak. Po absolutním propadáku jeho Fire Phone se třeba bojí, že by tato povedená doménová jména mohl někdo využít proti němu.

Je to jasné. Pokud jste tak velká společnost, jakou je Amazon, musíte počítat s každodenní kritikou. Některá je lepší a některá horší. Nicméně určitě není od věci se preventivně opatřit proti všemu, co by se pro vás mohlo stát katastrofou, kdyby se to dozvěděl celý svět. Například byste mohli začít kupovat domény, které by vás mohly poškodit.

V Amazonu možná nedávno přijali nového zaměstnance, který má na starosti sledovat, jaké všechny domény obsahující slovo amazon by mohli skoupit. Možná to není žádný nový zaměstnanec, ale někdo tam takovýto úkol určitě má.

Během poslední doby se totiž po internetu začaly šířit zprávy, že Amazon zakoupil několik velmi zajímavých domén. Prý je teď hrdým majitelem „amazonsucks.com“, „fuckamazon.com“, „screwamazon.com“ a „amazonstinks.com“.

Ale ne, nesmějte se. Je to docela běžný jev. Microsoft také koupil doménu Xbone.com, aby se nepoužívala jako přezdívka pro Xbox One. Nicméně nezafungovalo to. Tak uvidíme, jak to bude u Amazonu.

Zdroj: Shiny Shiny, fotograife: Flickr – 

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru