Dnes vyšlo 15 článků

Amazon hlásí rekordní tržby

Světově největší internetový obchod Amazon, v pátek ohlásil rekordní tržby, které vzrostly ve čtvrtém čtvrtletí o 15% na 29,3 miliardy dolarů (necelých 720 miliard korun). Čtvrté čtvrtletí bývá pro většinu velkých firem tím nejhlavnějším, protože je období svátků. Za toto období firma generuje přibližně jednu třetinu jejich celkových příjmů.

Pokud by se do tržeb nepromítl výrazný růst kurzu dolaru, který snižuje zahraniční příjmy amerického obchodu, vzrostly by až o 18 procent. Ovšem s čistým ziskem jsou na tom hůře, než rok minulý. V roce 2014 vygenerovali 239 milionů čistého zisku. Letos “pouhých” 214 milionů.

a.com_logo_RGB
Amazon tak předčil očekávání všech analytiků a odborníků a to díky vysokému zisku na akciích. Ty činili 45 centů, místo 17Akcie firmy v prodlouženém obchodování vzrostly o devět procent.

Nejvíce rostl Apple. Ostatní společnosti jako Google a Samsung v porovnání s ním zaostávají. Pro porovnání zisků si přečtěte článek zde. Akcie Googlu v prodlouženém obchodování klesly o 3,5% na 493 dolarů za kus.

“You get in life what you have the courage to ask for" - Oprah Winfrey. That's all the matters.

Komentáře

Nahoru