Dnes vyšlo 15 článků

Amazon Go: první obchod v Evropě, kde nevytahujete peněženku a nestojíte fronty

Amazon Go: první obchod v Evropě, kde nevytahujete peněženku a nestojíte fronty

Nákupní proces se snaží firmy stále více zpříjemnit a zjednodušit. V době covidové se vše přesunulo do online a eshopy hrají prim. Nicméně Amazon otevřel svůj první obchod, kde nenajdete žádnou obsluhu, žádnou pokladní ani specialistu prodeje. Zkrátka jen přijdete a nákup zaplatíte automaticky při odchodu. 

Nakupování budoucnosti, i takto by se dala nazvat první vlaštovka Amazonu. Obchod s názvem Amazon go grocery, který nezaměstnává žádné pokladní. Platba proběhne při obchodu a to automaticky. Celý proces funguje tak, že při vchodu do obchodu přiložíte telefon na čtečku a jdete si radostně vkládat zboží do tašky. Amazon Fresh je obchod, který je od čtvrtka otevřen v Londýně. Pro obsluhu zákazníků využívá technologii Just Walk Out. Principem technologie je sledování položek, které si nákupčí vybírá. Podporou pro úspěšný průběh nákupu jsou kamerové systémy, umělá inteligence a soustavy senzorů. Technologie pak částku ztrhne z vašeho bankovního účtu, který máte registrovaný ve svém smartphonu. Před nákupem musíte mít nainstalovanou aplikaci, díky které bude technologie správně fungovat.

Jedná se o první kamenný obchod svého druhu v Evropě. Nicméně ve Spojených státech jsou tyto obchody v provozu již 3 roky. V USA se řetězec prodejen nazývá Amazon Go. V obchodě se prodávají hotová jídla a potraviny. V budoucnu by se podobné pobočky mělo dočkat také Německo, kde už Amazon jednoho svého působitele má. V Německu Amazon působí jako rozvozce potravin. Možná jste zaznamenali, že i u nás vznikají tendence „chytrého“ nákupu. Nákup pomocí skenování etikety zboží smartphonem využívá potravinový řetězen Globus a nově také Kaufland.

Zdroj,foto: london.eater.com

 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru